فایل word مقاله بررسی نقش و جایگاه استان کردستان در برنامهی توسعه استفاده از انرژیهای تجدیدپذیر هیبریدی, مطالعه موردی: شهر سنندج

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن فایل word مقاله بررسی نقش و جایگاه استان کردستان در برنامهی توسعه استفاده از انرژیهای تجدیدپذیر هیبریدی, مطالعه موردی: شهر سنندج :


محل انتشار: دومین همایش ملی راهکارهای توسعه اقتصادی با محوریت برنامه ریزی منطقه ای
تعداد صفحات:16
نویسنده(ها):

چکیده:
امروزه رشد روزافزون قیمت گاز طبیعی و نفت و کاهش سوختهای فسیلی موجب شده است که استفاده از انرژیهای تجدیدپذیر همچون باد, خورشید, ژئوترمال, بیوماس و ; یا ترکیب آنها به عنوان منبعی تمیز, تمام ناشدنی, نامحدود و سازگار با محیط زیست مورد توجه بیشتری قرار بگیرد. در این مقاله ضمن بررسی و مقایسه انواع انرژیهای تجدید پذیر, به پتانسیلسنجی استفاده از انرژیهای تجدیدپذیر بادی و خورشیدی در سنندج پرداخته شده است. بهمنظور برآورد اولیه انرژی بادی و خورشیدی در این ایستگاه محاسبات لازم بر روی اطلاعات آماری اندازهگیری شده توسط سازمان انرژیهای نو ایران در یک بازه زمانی 46 ساله انجام شده است. از نتایج مشاهده میشود که سنندج در بیش از نیمی از طول سال دارای آسمان صاف بوده که نشاندهندهی این امر است که از استعداد و قابلیت خوبی برای استفاده از انرژی تجدیدپذیر خورشیدی, برخوردار میباشد. همچنین از نتایج دیده میشود که سنندج دارای میانگین سرعت سالیانه 2 متر بر ثانیه است, در نتیجه از استعداد و قابلیت بالایی برای استفاده از انرژی تجدیدپذیر بادی نیز برخوردار نیست. با توجه به نتایج بهدست آمده مشاهده میشود که در صورت استفاده از انرژیهای تجدیدپذیر ترکیبی, شهر سنندج از جایگاه مناسبی در استفاده از انرژیهای نو در منطقه برخوردار است.

لینک کمکی